BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Új nosztalgia-luxusvonatatot indít a MÁV

Hamarosan bemutatják a MÁV Nosztalgia Kft. számára készülő új luxuskocsik próbafülkéjét.

A társaság ezzel nem kisebb célt tűzött maga elé, mint hogy a legendás Orient expressz alternatíváját nyújtsa a hagyományos vonatozás szerelmeseinek.

Április végére már az első megrendelés is megérkezett a MÁV Nosztalgia Kft. által üzemeltetett nosztalgiavonat új luxuskocsijaira – mondta el Szendrey András, a társaság ügyvezető igazgatója, aki meghatározó szerepet vállalt abban, hogy – mivel a többségi tulajdonos MÁV erre nem tudott volna forrást biztosítani – a mintegy 400 millió forint értékű beruházás finanszírozására felálljon az a többnemzetiségű konzorcium, amely a vagonokat a társaságnak üzemeltetésbe adja. A legnagyobb, angol touroperator partner kérésére a magasabb komfortfokozat piaci bevezetése érdekében a korábbi Royal Hungarian expressz helyett a jövőben Danubius expressz néven közlekedik a meglévő, alacsonyabb komfortú kocsikkal kiegészített vonat. Az eredeti terveknél is gazdagabb felszereltségű, klimatizált, egyenként tíz apartmannak helyet adó luxuskocsik a szombathelyi Vasjármű Kft.-ben készülnek. A megváltozott stratégia jegyében a vonat a jövőben nem Berlinből, hanem – a legnagyobb piacnak számító Nagy-Britanniából az Eurostarral közvetlenül elérhető – Brüsszelből indul, a bázisnak számító Budapesten át Isztambulba. A csoportok mellett az egyéni utasokat is markánsabban megcélozza a társaság, amely a jövőben egy-egy szakaszra is árusít jegyeket. A kínálat bővítése érdekében új útvonalak – Gdansk, Krakkó és Velence – is bekerülnek a kontinens jelenleg egyetlen luxusszolgáltatást nyújtó nosztalgiavonata, az Orient expressz alternatíváját ígérő társaság kínálatába.

A tavalyi teljesítményt megduplázva az idén mintegy 500 utas megszerzését célul tűző, bevételeit elsősorban az egynapos céges, valamint a pozsonyi, nagyváradi, kassai, bécsi charterutaztatásokból generáló MÁV Nosztalgia Kft. a tavalyi 700 millió forintos bevétel 10 százalékos növelését tűzte ki célul. Szendrey András hozzátette: jelentősebb bevételnövekedéssel 2009-ben lehet számolni, amikor már az új kocsikat is egész évben használhatják.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.