Az indiai autóalkatrész- és abroncsgyártó vállalatok egyre inkább számba veszik a kelet-európai megtelepedés lehetőségét – írta az újdelhi Business Standard. Az üzleti lap példaként említi, hogy az Apollo Tyres Ltd., a szubkontinens vezető gumiabroncsgyártó cége hosszú távú, globális terjeszkedési stratégiája jegyében Gyöngyösön hoz létre gyártóbázist, illetve az Amtek Auto jövőre Romániában nyit üzemet.
A tervkészítésben főként azt vették figyelembe, hogy az unió nemcsak nagy autópiac, hanem a világ vezető járműgyártója is egyben. Amint Sunam Sarkar, az Apollo Tyres marketingvezetője mondta, Európában évi 250 millió gumit vásárolnak, emiatt döntött a cég a magyarországi megtelepedésről.
Amit Kalyani, a bevételének 42 százalékát európai gyáraknak való beszállításból nyerő Bharat Forge ügyvezető igazgatója pedig rámutatott: nem csupán az öreg kontinensen előállított autók nagy darabszáma a fontos, hanem az is, hogy a magas európai autóárak igen vonzóvá teszik az EU gyártóit az indiai alkatrész-beszállítók számára.
A kelet-európai megtelepedés mellett pedig az szól, hogy bár az itteni munkabérek háromszor-négyszer magasabbak ugyan az indiaiaknál, de a nyugat-európaiaknak csupán ötödét érik el. India egyébként egy év alatt 16 százalékkal növelte autógyártását, és ezzel Kína mögött a második legnagyobb termelésbővülést elért ország Ázsiában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.