Yahoo: Alibaba sem segített
A világ második legnépszerűbb keresőjét üzemeltető társaság az első negyedévben 542,2 millió dolláros adózott eredményt ért el - az Alibaba.com IPO ehhez nem kevesebb, mint 401 millió dollárral járult hozzá; egy évvel korábban a cég 142,4 millió dolláros profitot könyvelt el.
Az árbevétel éves összevetésben 14 százalékkal, 1,35 milliárd dollárra nőtt. (A nagy rivális Google ugyanebben az időszakban az egy évvel korábbit 46 százalékkal meghaladó, 3,7 milliárd dolláros árbevételt könyvelt el.)
A Microsoft-ajánlat nyilvánosságra kerülésekor közel 50 százalékkal megugró részvényárfolyam a bejelentést követően alig változott.
Sue Decker, a Yahoo! elnöke arról számolt be, hog a keresőmarketingből és a banner-hirdetésekből származó bevétel a pénzügyi és a turisztikai szektorban egyaránt visszaesett - a Yahoo! ezért a gazdaság lassulását okolja.


