BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Négynapos munkahéttel kezdték az új évet a Graboplast parkettagyáránál

Négynapos munkahéttel kezdte az új évet hétfőn a Graboplast Zrt. parkettagyára, s a rendelések függvényében döntenek az egy hét múlva induló lakossági PVC-padló-, és speciális padló gyárak munkarendjéről - közölte Tanos Ádám kommunikációs munkatárs.

A munkahét rövidítésével a cég a munkahelyek megőrzésére törekszik - hangsúlyozta. A négy napos munkahetet a vállalatnál átmeneti megoldásnak tekintik, s bíznak abban, hogy bizonyos területeken, így például a speciális padlógyárban akár már az első negyedévben vissza tudják állítani az ötnapos munkahetet - fűzte hozzá Tanos Ádám.

A pénzügyi-gazdasági válság hatásaként legalább 10 százalékos forgalomcsökkenéssel, és a 2008. évi 1,5 milliárd forintos üzemi eredmény akár egymilliárdos visszaesésével számol 2009-ben a Graboplast - nyilatkozta korábban Jancsó Péter elnök-vezérigazgató. Az üzemi eredmény az előzetes számítások szerint 500 millió és egymilliárd forint között lesz 2009-ben.

A PVC padló, parketta- és nagy kopásállóságú, egyebek között járművekben, kórházakban, sportcsarnokokban használatos speciális padlótípusokat előállító cégcsoport 2008-ban 19 milliárd forintot meghaladó árbevételt ért el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.