Cégvilág

Tavaszi Műegyetemi Állásbörze - 2009. április 8-9.

Kérdések és válaszok sorozat - 1.

2009. április 8-án és 9-én, 28. alkalommal kerül megrendezésre hazánk legnagyobb és legrangosabb állásbörzéje, a Műegyetemi Állásbörze.
A komoly hagyományokkal rendelkező Műegyetemi Állásbörzén 130 kiállító cég, több ezer állásajánlatából válogathatnak a látogatók a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Központi (K) épületében. A rendezvény a műszaki végzettségen túl, a gazdasági, pénzügyi, informatikai, logisztikai és természettudományi végzettséget igénylő ajánlatokkal is várja a diákokat és a frissdiplomás álláskeresőket.

Gyakori kérdések, válaszok:

Miért éri meg egy cégnek egyetemista vagy a pálya elején álló fiatalt alkalmazni? Milyen erényei vannak a fiataloknak?
A diploma megszerzése után a fiatalokat hajtja a bizonyítási vágy, tele vannak ambíciókkal. Ez a friss, lelkes, és még formálható munkaerő nagyon jól jön a cégeknek. És mondjuk ki a junior munkaerő jóval olcsóbb forrás a cégeknek, mint a 4-5 éves szakmai tapasztalattal rendelkező munkavállaló.
A kiválasztásnál cégek azt is figyelembe veszik, hogy a diák melyik felsőoktatási intézményben szerezte meg a diplomáját, hiszen az elmúlt években differenciálódott az egyes intézményekben megszerzett diploma mögött felépített tudás is. A jól képzett, minőségi tudással rendelkező diplomás érték a piacon.

Mi a fontos egy pályakezdő fiatalnak a leendő munkahelyével kapcsolatban?
(Adatforrás: a 2008. őszi Műegyetemi Állásbörze látogatói körében végzett kérdőíves felmérés eredménye)
- Jó, barátságos munkahelyi légkör
- Egyértelműen definiált feladatok, konzekvens vezetés
- Szakmai fejlődés lehetősége: kihívást jelentő munka, rendszeres továbbképzések
- Piacképes fizetés, perspektíva arra, hogy a fizetés 1-2 éven belül jelentősen növekedjen
- Felelősségteljes munkakör

Mi a fontos a cégeknek a fiatal munkavállalóval kapcsolatban?
(Adatforrás: a 2008. őszi Műegyetemi Állásbörze céges kiállítói körében végzett kérdőíves felmérés eredménye)
- Magas szintű problémamegoldó készség
- A szakirányú végzettségnek megfelelő szakmai felkészültség
- Jó együttműködési készség
- Pontos, precíz munkavégzés
- Önállóság
Csak ezek után következik a nyelvtudás

állásbörze tavasz kérdések Műegyetem válaszok
Kapcsolódó cikkek