Cégvilág

Célegyenesben az ország legnagyobb turisztikai beruházása

Mérföldkőhöz érkezett a Dél-Dunántúli Operatív Program, egyben az ország legnagyobb turisztikai beruházása. A bikali Puchner Kastélyszállóban aláírták ugyanis a Baranyai Élménykörút konzorciumi és támogatói szerződését, melynek keretében négy Baranya megyei településen valósul meg átfogó turisztikai fejlesztés.

Danuta Hübner, az Európai Bizottság regionális politikáért felelős biztosa, Varga István, nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter és az Európai Uniós delegáció részvételével Márton György, a Dél-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség ügyvezető igazgatója, valamint a pályázat gesztora képviseletében Dr. Hargitai János, a Baranya Megyei Önkormányzat elnöke írta alá a támogatói és konzorciumi szerződéseket.

Ezt megelőzően a delegációnak Kollár László tulajdonos bemutatta a Bikalon épülő Reneszánsz Élménybirtokot, amely a legnagyobb hazai turisztikai beruházáson belül a legjelentősebb vonzerővel bíró létesítmény lesz. A szerződés aláírásának köszönhetően már biztos, hogy 2010 márciusában megnyithatja kapuit az élménypark.

“Az a célunk, hogy a Reneszánsz Élménybirtokon komplex szolgáltatást nyújthassunk a közönségnek. Ennek érdekében komoly erőfeszítéseket kell tennünk, hiszen Magyarország leghátrányosabb kistérségében kell megfelelnünk az EU-s elvárásoknak. A mögöttünk álló bő egy év - amióta az építkezés zajlik - azonban igazolta, hogy ezt össze tudjuk hangolni. Az EU nyújtotta támogatásra már a munkálatok elindulása óta számítunk, és nagy öröm számunkra, hogy mától ez biztosítva lesz. A Reneszánsz Élménybirtok első ütemének úgy 80%-a készült el eddig. 2010 tavaszától várjuk a közönséget, azonban az Élménybirtok szomszédságában található Puchner Kastélyszálló vendégei már bő egy hónap múlva részt vehetnek az úgynevezett főpróbákon, amelyeken egy kis ízelítőt kaphatnak a Reneszánsz Élménybirtok kínálatából” – mondja Kollár László tulajdonos.

A Baranyai Élménykörút projekt keretében több mint 20 kilométeren épül a Pécset, Orfűt és Abaligetet összekötő erdei kerékpárút, Bikalon Reneszánsz Élménybirtokot alakítanak ki, Mecseknádasdon “Rejtőzködő Borfalu” épül, Orfűn pedig Aquaparkot hoznak létre. A Dél-Dunántúli Operatív Program átfogó célja, hogy a régió leszakadó térségből, stabil középmezőnybe kerüljön. A gazdasági idején különösen fontos, hogy támogatást kapjanak azok a vállalkozások, amelyek előre akarnak menekülni, hiszen az ő segítségükkel új munkahelyek jöhetnek létre.

A tegnap reggeli esemény után kora délután Pécsett „Mérföldkő a régióban” címmel szakmai rendezvényt tartottak, amelyen részt vett Danuta Hübner EU-biztos, Páva Zsolt, Pécs polgármestere, és Varga István gazdasági miniszter is. Az eseményen áttekintették a Pécs 2010 EKF-program állását, amely szintén döntően uniós forrásokból valósul meg, de szó esett egyéb regionális fejlesztésekről is - számol be a bama.hu. A megbeszélésen hangsúlyozták: a fejlesztések középpontjában a gazdaság erősítése és a foglalkoztatottság növelése áll.

Bikal turisztikai Reneszánsz uniós beruházás élménybirtok
Kapcsolódó cikkek