Egymilliárd dollárból fejleszt a brazil GM
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA General Motors brazil leányvállalata egymilliárd dollárt fordít új autók fejlesztésére.
A GMB tervei szerint 2012-re dobná új termékeit a piacra. Jaime Ardila a vállalat vezetője elmondta, komoly reményeket táplálnak a befektetésük sikerét illetően, a fejlesztés pedig legalább ezer munkahelyet teremt majd.
A felerészt saját forrásból finanszírozott fejlesztésnek kedvez a brazil kormány újautókat pártoló adótörvénye is.
Brazília jelenleg a világ azon kevés országai közé tartozik, ahol az autópiac fellendülőben van, a GNB júniusban több gépkocsit adott el, mint korábban bármikor.


