BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

További csehországi Hyundai-beruházás

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A termelés növelése érdekében a következő két évben 130 millió eurót ruház be a dél-koreai Hyundai Motor az észak-morvaországi Nosovicében működő üzemébe. A beruházás célja, hogy a jelenlegi évi 200 ezerről 300 ezerre emelje a legyártott gépkocsik számát. Ugyanakkor a sebességváltó-szekrényeknél a jelenlegi 300 ezerről 500 ezerre növelnék az évi termelést. A nosovicei gyár jelenleg egy műszakban üzemel, s az idei első fél évben ötvenezer gépkocsit gyártott le. Pillanatnyilag az i30 és az i30cw modelleket szerelik a gyárban. Rövidesen, várhatóan augusztusban beindul a második műszak is, mert a kiskocsik iránt Európa-szerte nagy a kereslet. MTI-Eco

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.