BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A héten létrejöhet a megállapodás a Russznyefty és a Mol között

Még e héten megszülethet a megállapodás a Mol Nyrt. és oroszországi olajtermelő partnere, a Russznyefty között arról, mi legyen a sorsa a közösen üzemeltetett nyugat-szibériai olajmezőn az olaj mellett felhozott földgáznak.

Ennek 95 százalékát a kis mennyiség miatt 2007 óta nem hasznosították. „Az egyeztetés az ügyben folyamatos” – közölte lapunkkal Somlyai Dóra, a Mol Nyrt. szóvivője.

 Larisza Kalacseva, a Russznyefty szóvivője azt közölte a Bloomberggel, hogy „a két társaság képviselői Budapesten remélhetőleg jóváhagyják a javaslatot” .

A terv szerint egy e célra építendő, mintegy 25 millió dollárba kerülő erőműben (turbinában) tüzelnék el a Západno-Malobalik (ZMB) fölösleges gázát.

A cikk teljes terjedelemben itt olvasható

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.