BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Itt a vége: elfogadta az Országgyűlés, kivezetik a védett üzemanyagárakat Magyarországon

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A parlament 130 igen, 36 nem szavazattal és öt tartózkodás mellett fogadta el, a Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter által jegyzett, az árak megállapításáról szóló törvény és a behozott kőolaj és kőolajtermékek biztonsági készletezéséről szóló törvény módosítást. A védett árak március 10-e óta voltak érvényben.

Megszavazta a Tisza-kormány előterjesztését az Országgyűlés: eltörlik a védett árakat. Az üzemanyagokra vonatkozó hatósági árak megszüntetését a nemzetközi energiapolitikai helyzet javulásával indokolták.

védett ár, üzemanyag
Elfogadta az Országgyűlés: kivezetik a védett árakat
Fotó: Vémi Zoltán / Világgazdaság

Mennek a védett árak, de visszajöhetnek

A jogszabály a hatósági ár kivezetése mellett, az üzemanyagpiac változékonyságára hivatkozva, lehetőséget ad a kereskedelempolitikáért felelős miniszternek, hogy a későbbiekben rendeletben állapítsa meg a benzin és a gázolaj hatósági árát. Erre a piaci viszonyok állami beavatkozást igénylő, aránytalan megváltozása esetén lesz lehetősége a miniszternek, a fogyasztók érdekeinek védelmére figyelemmel.

A törvény a kihirdetését követő napon lép hatályba, azaz arra lehet számítani, hogy már a következő napon, június 24-én piaci áron tankolhatunk.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.