BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

82 év működés után bezár a németországi Quelle

Az Arcandor tulajdonában lévő csomagküldő cég beszűnteti működését Németországban, ezzel hétezer alkalmazott veszíti el állását. A Quelle közép- és Kelet-Európába folytatja működését.

A Quelle tulajdonosa, az Arcandor júniusban kért csődvédelmet, a német hatóságok pedig 50 millió eurós hitelt biztosítottak a Quelle életben maradásához. Ennek ellenére a csomagküldő 2007-2008-as eladásai messze elmaradtak a piacvezető Otto eredményei mögött – tudósít a BBC.

Miután a bizonytalan anyagi helyzet miatt a beszállítók sem vállalták az együttműködést, a Quelle teljesen felszámolja németországi részlegét, 7 ezer munkanélkülit termelve ezzel. A Quelle továbbra is folytatja működését a Közép-Kelet-európai térségben

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.