Napkollektor-adósság Németországban
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságLegalább 27 milliárd euró adósságot hagyott Németországra a most leköszönő környezetvédelmi miniszter, Sigmar Gabriel ökoáramprogramja – számítja az RWI kutatóintézet. A csillagászati összeg a napkollektorok üzemeltetőinek ígért kilowattonként 43 centes szubvencióból fakad, ezt az állam 2020-ig garantálta. Ez a támogatási összeg ötszöröse az áram jelenlegi tőzsdei árának. Spiegel Online


