VW–Porsche egyesülés: norvég nem
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA norvég olajpénzeket kezelő állami alap azt követeli a Volkswagentől, hogy álljon el a Porschéval való egyesülési szándékától – tudósított a Bloomberg. A Norges Bank Investment Management (NBIM) – amely az alapot kezeli – levélben közölte a Volkswagen elnökével, Ferdinand Piechhel és az igazgatósági tagokkal, hogy a lépés elfogadhatatlan, mivel a megállapodás a Porschét irányító családoknak kedvezne a Volkswagen többi tulajdonosának a kárára. Levelük szerint kapcsolatban vannak több nagy nemzetközi befektetővel, amelynek hasonló az álláspontja.
A Volkswagen legnagyobb részvényese jelenleg a Porsche, míg a norvég alap 2008 végén a törzsrészvényeknek a 0,15, a szavazatelsőbbségi részvényeknek pedig a 4 százalékát birtokolta. Arról azonban nem nyilatkoztak, hogy jelenleg mekkora részesedésük van a két vállalatban, illetve tervezik-e a részvények eladását. Michael Brendel, a Volkswagen wolfsburgi szóvivője nem kívánt reagálni a hírre. VG


