A világ első ozmóziserőműve
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságÉdesvíz és tengervíz keverésén alapuló kísérleti erőművet helyezett üzembe az állami tulajdonú norvég Statkraft villamosenergia-társaság. Az ozmózis elvét kiaknázó létesítmény – amely egyáltalán nem bocsát ki üvegházhatású gázokat – egyelőre elenyésző mennyiségű, néhány kilowattórányi áram termelésére képes, de a kísérleti üzem tapasztalatai alapján később nagyobb szabású erőművek is épülhetnek. Reuters


