Pakisztánban fúr kutakat a Mol
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságJövő év márciusában a Margala, október végén pedig a Margala North blokkban fúr olajkutat a Mol Pakisztánban – mondta Fehér János, a Mol Pakistan ügyvezető igazgatója. A blokkokban eddig csak kutatást végeztek, és az eredmények elemzésétől tették függővé a kutak fúrását. A Molnak a két blokkban 70 százalékos tulajdoni hányada van, míg a fennmaradó 30 százalék a Pakistan Oilfields Ltd.-é. A magyar társaság eddig 100 millió dollárt fektetett be Pakisztánban. n MTI-Eco


