Szlovénia is beszáll a Déli Áramlatba
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságSzlovénia várhatóan szombaton írja alá azt a megállapodást, amely biztosítja részvételét a Déli Áramlat gázvezetékben – tudósított a Reuters. A szerződésben a felek arról állapodnak majd meg, hogy a gázcső áthalad az ország területén. Szlovénia korábban már jelezte, hogy támogatja a Nabucco projektet is, amelynek célja, hogy Közép-Ázsiából és a Kaszpi-tenger térségéből szállítson gázt Európába Oroszország kihagyásával. n VG


