Téli üzemmód az útkezelőnél
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságNovember 10-től a Magyar Közút Nonprofit Zrt. téli üzemmódban működik. Az idén lassabban haladt a tavaly téli úthibák javítása, november elejéig összesen 650 ezer kátyút szüntettek meg. A szeptemberben kapott többlettámogatásból 800 millió forintot a téli feladatok ellátására használnak fel. Az időjárástól függően 6-8 milliárd forintba kerül a 30 ezer kilométeres országos közúthálózatot téli üzemeltetése. VG


