BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ismét eladó a sex.com

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A világ egyik legértékesebb domain neve, a sex.com ismét megvásárolható, miután az eddigi tulajdonosa csődbe ment.

Az Escom LLC 2006-ben vásárolta meg a domain nevet, a The Register információi szerint mintegy 14 millió dollárért.

A cég jelenleg felszámolás alatt áll, a sex.com címet pedig március közepén értékesítik New Yorkba. Ezúttal valószínűleg nem hoz akkora összeget, mint az előző alkalommal, mindenesetre a potenciális vásárlóknak 1 millió dolláros letétet kell biztosítaniuk az aukcióban való részvételhez. 

A Sex.com-ot 1994-ben jegyezték be, majd a következő évben egy csaló tette rá a kezét és dollármilliós hasznot szerzett vele a dotcom boom idején. Az eredeti tulajdonos végül 2000-ben perelte vissza honlap irányításának jogát és 65 millió dolláros kártérítést ítélt meg számára a szövetségi bíróság.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.