Jövő héten kerül a honatyák elé a jövő évi költségvetési terv, benne az egészségbiztosító kasszájára tett javaslattal. Nem valószínű, hogy lényegesen nő a büdzsé, ugyanakkor a járulékok mértékének emelésével akár 25 milliárd forinttal több juthat az ágazatnak.
Égető szükség van a forrásbővítésre, hiszen az elmúlt öt évben 230 milliárddal apadt a tb kaszszája. Eközben elvben nem változott a betegeknek járó ellátási csomag, s nem lett kevesebb beteg sem.
A működőképesség határára kerültek a kórházak, a beszállítók hitelei nélkül lehúzhatnák a rolót. Ám az utóbbiak zsákja sem feneketlen.
A Semmelweis-Terv kijelölte a szükséges lépéseket, küszöbön a végrehajtás. Reméljük, hogy a Világgazdaság mai konferenciája is hozzájárul az ágazatra szabott feladatok mielőbbi és konszenzuson alapuló megoldásához.
A szerző a konferencia
szakmai bizottságának elnöke
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.