BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A RusszNyefty-tulajé a két ciprusi cég

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A RusszNyefty orosz olajcég tulajdonosa, Mihail Gucerijev fizetett 5 millió eurót Robert Jezic horvát üzletembernek egy lobbitevékenységért, és az övé az a két ciprusi cég, amelyet korábban Mol-tulajdonúnak véltek az Ivo Sanader volt horvát miniszterelnök állítólagos megvesztegetése ügyében nyomozó horvát hatóságok – idézi az MTI a Jutarnji listet. A horvát napilap szerint a fentiekről az orosz üzletember Budapesten tájékoztatta a nyomozókat, s arról is, hogy miután Jezic nem teljesítette ígéretét, és a pénzt sem utalta vissza, Gucerijev beperelte. A horvát hatóságok szerint Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója vesztegette meg Jezic közvetítésével és két offshore cégen keresztül Ivo Sanadert. A két offshore cég jelenleg a Gazpromé.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.