BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kiegyezett a kormány a vasutasokkal

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Az idén egymilliárdot, jövőre és 2013-ban 2-2 milliárd forintot kapnak a vasúti dolgozók Orbán Viktor kormányfő és Gaskó István szakszervezeti vezető megállapodása alapján. Hivatalosan pénzügyi ösztönzésnek nevezik a juttatást, de valójában ez az, amit a MÁV-Cargo 2007-ben indult privatizációja miatt követelt a szakszervezet, és aminek a jogosságát vitatta az előző kormányzat. A szakszervezet ezzel visszavonta az évek óta tartó sztrájkfenyegetését. A pénznek csak az idei részletére van meg egyelőre a forrás, a rendkívüli kormányzati intézkedések kilencvenmilliárdos keretének terhére utal

majd a kormány. 2012–13-ra nem tudni, honnan kell majd elvenni a pénzt. A Cargónak a visszaállamosításáról korábban röppentek már fel hírek, ám

a kormányszóvivői iroda lapunknak most azt írta, hogy

a MÁV talpra állítása nehéz

lenne jövedelmező üzletág nélkül.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.