A nevesebb sorozatok közül véget ért alig egy-két hete a Született feleségek és a Doktor House, de mivel a TV2 nagyjából fél évados lemaradásban van ezekkel, a letöltést, fájlcserét nem favorizáló magyar nézők még 2012 őszén is úgy ülhetnek a képernyők elé, hogy folytatódnak Bree, Lynette és a doki kalandjai – noha időközben a karakterek megformálói már hónapok óta más projekteken, sorozaton, színházi darabon dolgoznak. Mindkét sorozat nem mellesleg sikersztori volt, világszintű eladásokkal. Előbbit egy időben úgy számolták, hogy a harmadik legnézettebb sorozat volt világszerte, House pedig első is tudott lenni különféle becslések alapján. A Lila Akác köz pletykás asszonykái azonban a nyolc évad során egyre több gázsit kaptak, a kezdeti, közel 24 milliós nézettség viszont 11 alá csökkent az USA-ban, ezt pedig az ABC tévétársaság nem tudta tovább elviselni, elegánsan le is záratta a történetet. A sorozatok túlélésének záloga ugyanis az esetek túlnyomó részében az amerikai nézettség: hiába vannak jó nemzetközi eladások, hiába fogy szépen a DVD Európában, ha a növekvő költségek mellett egyre csökken az adott sorozat reklámértéke az amerikai piacon, akkor a szereplők már egyre többször nézegetik a castingfelhívásokat.
2012-re kiderült, hogy Steven Spielberg monumentális, őslényes sorozata, a Terra Nova is elbukott, holott látványos, de igen drága széria volt: a dupla pilot 14 millió dollárt emésztett fel, utána egy-egy epizód 4-4 millió dollárba került (egy rész tehát közel 900 millió forintból készült). A jelenleg legdrágább hazai széria, a Hacktion részenként 22 milliójába került a közszolgálati médiának: persze nem is lehet összehasonlítani a képi világot. A dinoszauruszos alkotás megszüntetésénél meglepőbb hír volt azonban, hogy a Miami helyszínelők is pakolnak, majd odébbállnak, ugyanis miközben megy tovább a CSI vegasi és New York-i verziója, a CBS leállíttatta az első spinoffot. Ezt a rajongók elég nehezen fogadták, ugyanis nem nyílott lehetőség egy erősebb fináléra, hiszen a bejelentés előtt két hónappal már leforgatták az utolsó részt – bízva abban, hogy még van egy-két évad. A dínók mellett tehát David Caruso is eltűnik hamarosan a képernyőkről: utóbbi sokaknak fog hiányozni, mert a sorozatot egyszerre vetíti a Cool, a Viasat3 és az RTL Klub is.
Magyarországon a sorozatpremierekkel általában az AXN a legfürgébb, többször beelőzte a nagyobb, országos csatornákat. Így tett nemrég A folyó című thrillerrel, de nem volt szerencséje, mert az első évad után elkaszálták az amazonasi dzsungelben játszódó kalandos horrort. Az AXN behozta két hónappal ezelőtt a Missing című szériát is, Elrabolva néven, de erre sem tud építeni hosszabb távon, ugyanis szintén egy évadot kapott csak. A híres film után játszódó A cég című sorozatban is hitt idén a csatorna, de ezt is elkaszálták, nem kap folytatást. A csatorna tehát balszerencsés volt, akárcsak az HBO a Luckkal, a Befutóval: három ló súlyos sérülése, majd halála miatt végleg leállították a látványos sorozat forgatását, annak ellenére, hogy Dustin Hoffman játszotta az egyik főszerepet. Június 5-én lesz a New York-i nyomozók (Prime Suspect) hazai tévés premierje a Viasat3-on: ebbe sem érdemes nagyon beleszeretni, mert időközben véget is ért a sorozat az USA-ban.
Mi a helyzet itthon?
A Szájhősök 2012-es zenés televíziós vígjátéksorozat volt, melynek produceri és rendezői munkáit is Kapitány Iván végezte az MTV számára. A főszereplők, Debreczeny Csaba, Kovács Patrícia, Kapócs Zsóka, Gáti Oszkár és Reviczky Gábor sem tudták megmenteni a sorozatot, úgy tudjuk, rövid életű volt, nem lesz folytatás. A Haction második évada meglepetésként érte a szakmát, annyira nem nézték az elsőt sem: ennek fényében nem lenne meglepő a harmadik sem. A Casino tavaly bukott el az RTL-en, három adás után. Az MTV-nél több a pénz gyártásra, mint a rivális tévéknél, de arról nincs információ, hogy mi lesz az abszurd humorban erős Munkaügyek című széria jövője.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.