BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kell-e félnünk az ukrán gázlopás miatt?

Szerződés szerinti gázmennyiség érkezik Magyarországra Ukrajna irányából - közölte Lakatos Edina, az FGSZ Földgázszállító Zrt. szóvivője hétfőn az MTI érdeklődésére.

A hírügynökség azt követően kereste a céget, hogy az orosz Gazprom gázipari cég bejelentette, Ukrajnában ötödik napja vesznek ki gázt a tranzitvezetékből. Az orosz energiaügyi minisztériumban azonban hétfőn azonnal cáfolták az állami cég közlését, és arról tájékoztattak, hogy a központi diszpécserszolgálat adatai "műszaki átszámításokat tükröznek".

A Gazprom hétfő délelőtt megerősítette, hogy nincs fennakadás az Ukrajnán át Európába irányuló gáztranzitban. A gázvezetékben a nyomás stabil, az elmúlt 24 órában 205 millió köbméter orosz földgáz haladt át Ukrajnán.

Hasonló közleményt tett közzé az Eustream szlovák gázvezeték üzemeltető is. Az Eustream felel a más uniós országokba Ukrajna felől érkező orosz földgáz Szlovákián át tartó tranzitjáért. A cég 2255 kilométer hosszú vezetéket, továbbá négy kompresszorállomást üzemeltet.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.