BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Újra küld Magyarország gázt Ukrajnának

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A Földgázszállító (FGSZ) Zrt. a 2015. január 1-i gáznaptól ismételten biztosítja az Ukrajna irányába történő földgázszállítást a mindenkori technikai és kereskedelmi feltételek függvényében, megszakítható módon - közölte a cég a honlapján hétfőn.

A közlemény szerint az ismételt szállítás megkezdését az tette lehetővé, hogy a rendszerhasználók értesítése szerint a továbbiakban nem várható emelt beszállítási igény a beregdaróci hálózati ponton, így beregdaróci csomópont kapcsolását vissza tudják állítani a 2014. szeptember 25-e előtti állapotnak megfelelően.

Az FGSZ szeptember 25-én közölte, hogy határozatlan időre megszakította az Ukrajna felé, a Testvériség vezetéktől független távvezetéken keresztül történő földgázszállítást.

A tájékoztatás szerint az elrendelt megszakítás oka az volt, hogy a rendszerhasználók értesítése szerint megnőtt a beszállítási igény. Az ellátásbiztonság és a hálózati egyensúly fenntartása érdekében a csomópont kapcsolását úgy kellett átalakítani, hogy a csomóponthoz kapcsolódó valamennyi távvezeték az ország belseje felé történő szállításra legyen alkalmas.

A 2013 márciusa óta az Ukrajnába irányuló szállításhoz rendelkezésre álló, éves szinten 6,1 milliárd köbméter - napi szinten 16,8 millió köbméter - mennyiségű földgáz kiszállítását lehetővé tévő kapacitást a mindenkori technikai és kereskedelmi feltételek függvényében, megszakítható módon, tehát nem garantáltan biztosította az FGSZ - olvasható a cég közleményében.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.