Felülmúlta az elemzői várakozásokat a Mol csoport 2015 első negyedéves eredménye, az előző negyedévhez képest 5 százalékkal magasabb, 154,1 milliárd forint tisztított, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredményt (EBITDA) ért el – közölte a társaság pénteken a Budapesti Értéktőzsde honlapján. Elemzők 145,3 milliárd forintos, negyedéves tisztított EBITDÁ-ra számítottak a portfolio.hu által készített konszenzus szerint.
Az értékesítés nettó árbevétele 921,9 milliárd forint volt az első három hónapban, ami 18 százalékkal alacsonyabb a 2014 első negyedévi 1120,9 milliárd forinthoz képest. Az átlagos napi szénhidrogén termelés 103 ezer hordó kőolaj egyenérték (mboepd) volt 2015 első három hónapjában, ami 4,1 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál. Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató szerint a jó eredmény tükrében a vállalat még inkább biztos abban, hogy az idei évre kitűzött 2 milliárd dolláros tisztított EBITDA-cél teljesíthető.
Közben Horváth Ferenc, a társaság ügyvezető igazgatója pénteken a Reutersnek úgy nyilatkozott: a Mol további akvizíciókat tervez, hogy növelje részesedését a közép-európai kiskereskedelmi piacon, ahol várhatóan emelkedik az üzemanyagok iránti kereslet az erőteljes gazdasági növekedésnek köszönhetően.
Az MTI által idézett interjúban a finomítói értékesítési és kereskedelmi (downstream) üzletágért felelős igazgató közölte: a Mol a térség „szinte mindegyik” országában megvizsgálja a lehetőségeket, hogy bővítse jelenleg több mint 1750 kutat számláló hálózatát. A vállalat tavaly írt alá szerződést az olasz ENI összesen 208 kutat tartalmazó cseh, szlovák és román hálózatának megvásárlásáról. „Remélem, hogy még az év vége előtt be tudunk jelenteni egy újabb akvizíciót a kiskereskedelmi üzletágban” – mondta Horváth Ferenc, de részleteket nem közölt. Az igazgató szerint a Mol finomítói érdekeltségek vásárlása iránt is érdeklődik a térségben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.