BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tizedszer is sikeresen zajlott le a Coop Rally

Jubileum Csepeli Lajos: mára célba ért a minőségi magyar élelmiszereket népszerűsítő kezdeményezés

Jubileumot ünnepelt a COOP, hiszen tizedik alkalommal zajlott le a minőségi magyar élelmiszer-feldolgozókat bemutató országos szakmai program, a Coop Rally. A rendezvény, amelyen a COOP csaknem nyolcvan partnere vett részt versenyzőként, idén is balesetmentesen zajlott le. A fődíjat a Mirelite Mirsa Zrt. csapata nyerte, a második díjat az Ital Magyarország Kft. érdemelte ki, míg a harmadik helyezett a Metsä Tissue Hungary Kft. csapata lett.

A verseny Egerben rendezett eredményhirdetésén Csepeli Lajos, a CO-OP Hungary Zrt. igazgatóságának elnöke elmondta: az üzletlánc által 2006-ban elindított kezdeményezés mára célt ért. „A minőségi magyar élelmiszereket népszerűsítő programunk ma már egyértelműen beérett. A magyar termékekkel kapcsolatos fogyasztói tudatosság olyan trend, amely minden kereskedelmi szereplőnél meghatározó; mindezért – minden szerénytelenség nélkül mondhatjuk – sokat tett a Coop Rally is.”

Csepeli Lajos megköszönte a kormányzat mindenkori támogatását is, hozzátéve: a COOP-nak a magyar élelmiszeripar erősítését célzó erőfeszítései a kormánnyal közösek. A rendezvény fővédnöke a korábbi évekhez hasonlóan Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter volt, a szakmai védnökséget pedig Glattfelder Béla, a Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságszabályozásért felelős államtitkára vállalta. A nemzetgazdasági tárca képviseletében a záróeseményen Tállai András parlamenti államtitkár arról beszélt: „A Rally indulásakor, 2006-ban a COOP ki mert azzal állni, hogy a magyar embereknek magyar termékeket kell vásárolniuk, az idő pedig igazolta az üzletlánc erőfeszítéseit. Ez a kormányzat célja is: a magyar értékeket, termőföldet és szaktudást üzletre kell váltani.”

A Coop Rally idén Kelet-Magyarországot járta be. Az első állomás az Aquarius-BUSZESZ Csoport albertirsai telepe volt. Az 1991-ben alapított cég családi vállalkozásból nőtte ki magát, ma pedig az ásványvizek, az ízesített ásványvizek és az energiaitalok terén is piacvezető Magyarországon. Plutzer Tamás, az Aquarius-BUSZESZ Csoport ügyvezető tulajdonosa elmondta: a cég albertirsai telephelyén Magyarország és Közép-Európa egyik legmodernebb gépsora működik, ahol tavaly 550 millió liter italt palackoztak.

A második állomás a Fornetti Kft. kecskeméti üzeme volt. Sebastian Gooding, a nemrég ír–svájci tulajdonba került társaság ügyvezető igazgatója arról beszélt: két magyarországi és egy-egy bulgáriai és romániai üzemben gyártott termékeiket Európa-szerte ötezer helyen lehet megvásárolni. Naponta több mint 160 tonna pékárut állítanak elő, amit a következő hónapokban 20 százalékkal terveznek növelni, így a 2014-es, 21 milliárd forintos bevételhez képest 10 százalékos növekedést várnak.

A harmadik állomás a TISZA-COOP Zrt. szolnoki központja volt. A társaság meghatározó tagja a COOP hálózatának: az ország 11 megyéjében van jelen. Tavaly 31 milliárd forint árbevétele volt, ezzel Jász-Nagykun-Szolnok megye legnagyobb gazdasági szereplői közé tartozik.

A Rally második napján először a Nagyhegyes Hús Kft.-hez, Hajdúdorogra látogatott el a szakmai program mezőnye. A Szilágyi Gábor által alapított cég, amely 2011-ben vásárolta meg a Hajdú-Bihar megyei település vágóhídját, ma már 170 embert alkalmaz, naponta 600 sertést vág, és az üzemből napi 7000 kilogramm késztermék kerül ki.

Hajdúdorog után Szerencsre látogattak a résztvevők, a Nestlé Hungária Kft. gyárába, amely az elmúlt tíz évben a régió instantkávé- és kakaóközpontjává fejlődött. Az éves termelés 30 ezer tonna, amelynek 80 százalékát külföldön értékesítik: az itt készülő termékek 26 országban érhetők el.

Az innováció fontosságát emelte ki Glattfelder Béla, a Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságszabályozásért felelős államtitkára a Borsodi Sörgyár Kft. bőcsi üzemében, a Rally hatodik állomásán. Az 1973 óta működő gyár vezette be például az ország első alkoholmentes sörét, de a Borsodi jóvoltából jelentek meg az első dobozos sörök is Magyarországon.

A következő állomás Harsány volt, ahol az UNIÓ COOP Zrt. zöldmezős beruházás keretében épített COOP egységét tekinthették meg a résztvevők. A miskolci székhelyű UNIÓ COOP több mint ezerötszáz embernek ad munkát, tavalyi bruttó forgalma meghaladta a 30 milliárd forintot – hangzott el a Borsod megyei településen tartott sajtótájékoztatón.

A Rally célállomása Ostoros, az Ostoros-Novaj Bor Zrt. telephelye volt. Az Egri borvidék legnagyobb borászati cége több mint száz hektár saját szőlőterülettel rendelkezik, emellett 400–500 hektár termesztését integrálja, éves szinten évi 5-5,5 millió palack bort értékesít – mondta el Soltész Gergő, a társaság elnök-igazgatója.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.