Történelmi veszteség a VW-nél
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság A Volkswagen-csoport üzemi szinten 3,48 milliárd eurós veszteséget szenvedett az idei harmadik negyedévben, legutóbb 15 éve zárt mínusszal a társaság. A szeptemberrel zárult három hónap vesztesége 200 millióval nagyobb a vártnál, igaz, a dízelbotrány következményeit még nem látni tisztán. Az elemzői becslések 20–78 milliárd euró között szóródnak a teljes költséget illetően, a VW egyelőre annyit ismert el, hogy a 11 millió érintett jármű átalakításának költsége és a jogi kiadások, valamint a bírságok összege meghaladja a 6,7 milliárdot. A negyedéves forgalmat még nem érintette a szeptember 18-án kirobbant botrány: az egy évvel korábbihoz képest 5,3 százalékkal, 51,49 milliárd euróra nőtt. A jelentést jól fogadta a piac, a VW árfolyama 3,3 százalékkal, 108,6 euróra emelkedett Frankfurtban. A botrány viszont eddig 21 milliárd euróval csökkentette az autógyártó piaci értékét.
A wolfsburgiak a bűnbánat útját járják: a szerdán nyílt Tokiói Autóshow-n bocsánatot kértek a csalásért – írja az AP. A meghajlás rítusát a Volkswagen vezérigazgatója, Herbert Diess a cég japán leányvállalatát irányító Sven Steinre bízta. Diess szóban maga is elnézést kért, egyben bejelentette, hogy elhalasztják a japán piacra szánt dízeljeik bevezetését. Elvitték viszont Tokióba a legújabb hibrid városi terepjárójukat, a Tiguan GTE-t. A Toyota és a Honda által uralt japán piacon sok hely nem marad a VW márkának, bár a többi külföldi gyártóhoz képest nem állnak rosszul: az utakon 600 ezer autójuk fut, számuk évi hatvanezerrel bővül.


