A legjobb játékosok negyvenmilliót kapnak
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA labdarúgó-Európa-bajnokságra való kijutásért 12 millió eurót (3,7 milliárd forint) kap a szövetség az UEFA-tól, ennek az összegnek a harmada megy majd a játékosoknak és a stábnak – mondta az Index beszámolója szerint a tegnapi sajtótájékoztatón Csányi Sándor. A Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke azt is hozzátette, hogy az összeg még nőhet az Eb-szereplés sikerétől függően. A pénzt annak alapján osztják szét, hogy ki mennyit szerepelt a selejtezőkön. A legtöbbet kereső játékos negyvenmilliót kap, a legkevesebb összeg, amelyet egy játékos kap, egy- és hárommillió forint között van. A sorozatban összesen hetvenöt játékossal dolgoztak, és három különböző stábbal, mivel kétszer váltottak szövetségi kapitányt. Az utóbbi években a válogatott működtetése kizárólag az UEFA-tól kapott pénzből ment, állami forrást nem használtak fel erre a célra – tette hozzá Csányi Sándor.


