Marihuánát termeszthet a német állam
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA német drogügyi megbízott azt szeretné, ha a mostaninál több súlyos beteget kezelnének orvosi marihuánával, ezért egy most nyilvánosságra került kormánytervezet szerint állami hatóságot hoznának létre az orvosi marihuána termesztésére és kereskedelmére - írja a 444.hu.
Becslések szerint Németországban 80 ezer és 1,6 millió közötti azoknak az embereknek a száma, akiknek megkönnyítené az életét, ha az állam támogatná az orvosi marihuána használatát. Idáig az adagokat Hollandiából importálták, de az egészségügyi minisztérium tervei szerint inkább államilag ellenőrzött termelésbe kezdenének.


