Ma tíz órakor a Natfogaz átvette az utolsó tételét annak az orosz gázmennyiségnek is, amit a Gazpromnak már előre kifizetett. Az új tétel ára nem érkezett meg a Gazpromhoz.
A Natfogaz új tételt nem igényelt és nem is küldött, tehát a Gazprom leállította a szállítást Ukrajnának. Ugyanakkor Ukrajna - mivel megkezdődött a gáz téli kitárolása- már nagy mennyiségeket vesz ki a föld alatti tárolóiból, melyeket a Gazprom közleménye szerint még fel sem töltött a szükséges szintre.
Az a tény, hogy Ukrajna nem kíván további orosz gázt átvenni, komoly kockázatot jelent az Ukrajnán keresztüli európai gáztranzit szempontjából. Az ukrán lakosság gázellátása is veszélybe kerülhet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.