BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Elvitték a ritka csillárokat

Ereményes volt a Biksady Galéria december 2-i árverése, a novemberinél magasabb leütésekkel és jobb elkelési aránnyal. Az előző századforduló Art & Craft mozgalmához tartozó Walter Crane-nek a László Károly gyűjteményéből származó képei közül több is elkelt, igaz, a 3,8 millióért kínált Dicsőség az égnek visszamaradt. Nem akadt vevő Evelyn De Morgan 24 milliós Bűnbeesésére sem, amit 2000-ben a Christie’snél vásárolt a gyűjtő.

A magyar alkotók közt a jó neveknél voltak licitemelkedések, de néhány nagy értékű festmény itt is visszamaradt, mint Kunffy Lajos 1910-es Tanácskozó cigányok-ja 22 millióért. Kontuly Béla gyerekportréja 7 millió forintért talált gazdára, a Jairus Leányának feltámasztása pedig 12 millió forintos leütéssel az aukció legdrágább tétele lett. Pekáry István nagyméretű olajképét (Leány és legény) 10 millió forintért vitték el. A grafikák közül Batthyány Gyula rajza gróf Károlyi Zsuzsannáról háromszoros áremelkedéssel 1,6 millió forintért, Mund Hugóné Dömötör Gizella kubista akvarellje pedig négyszeres áron 1,2 millióért kelt el.

A műtárgyblokk ásatási anyaggal indult. Egy Tang-dinasztiabeli kínai terrakotta ló 1,2 milliót ért meg valakinek. Az anyagban volt 11 buddhista imazászló is, ezeknek nagy nemzetközi gyűjtőkörük van, de most magyarok is licitáltak. A legdrágább egy 19. századi tibeti zászló lett, 320 ezer forintos kezdő ára 2,4 millió­ig emelkedett.

A bútorok közt a legérdekesebb két 1910-es évekbeli bécsi csillár volt, ezek kikiáltási árukat megduplázva 2, illetve 2,8 milliós leütést értek el, de elindult a védési eljárás is rájuk.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.