Kínaiak a ManCityben
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságKínai befektetők bukkantak fel az angol bajnokságot vezető Manchester City csapatánál. A City Football Group (CFG) 13 százalékos részesedést adott el a kiemelt kínai sportesemények közvetítési jogával rendelkező China Media Capital és a Citic Capital befektetési társaság konzorciumának 400 millió dollárért. A Ruigang Li üzletemberhez köthető cégek a City kínai jelenlétének erősítését tűzték ki célul – számolt be a BBC –, a megtérülést a csapat gálafellépései mellett a klubhoz köthető ajándéktárgyak és jogok értékesítéséből várják.
A ManCityt 2008 szeptemberében vette meg a CFG – az Abu-Dzabit uraló királyi családhoz tartozó Manszúr sejk holdingja –, és középcsapatból a világ hatodik leggazdagabb klubjává fejlesztette fel. Két bajnokságot is nyertek azóta, a klub értéke pedig megtízszereződött, beleszámítva a szatellitjeinek számító klubok, a New York City FC, a Melbourne City FC, a Yokohama Marinos értékét is.


