Lejárt a határidő
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságTegnap járt le a határidő az Astra Biztosító ügyfelei számára, hogy benyújtsák a kárigényüket a romániai garancialaphoz (FGA). Ide azok fordulhattak, akiknek nem kötelező gépjármű-felelősségbiztosításból (kgfb), hanem valamilyen egyéb szerződésből származik 450 ezer román lejt (körülbelül 31,2 millió forint) meg nem haladó kárigényük. Szintén az FGA-tól kérhették vissza a kgfb-díjukat azok az astrások, akik már otthagyták a biztosítót, de maradt bent meg nem szolgált díjuk. A kgfb-s ügyfelek emellett a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól (NAV) is kaphatnak még vissza pénzt, a 30 százalékos biztosítási adót. A piaci szereplők becslése szerint mostanra az egykor 160-170 ezer astrás kgfb-sből egyébként már csak néhány ezernyi maradt, akikhez nem jutott el a hír, és nem váltottak a kampányban, esetleg díjnemfizetés miatt a biztosítóhoz kötve maradtak.
A kgfb-sek által okozott károkat nem az FGA, hanem a Mabisz Kártalanítás Számla (KSZ) rendezi. Oda 2223 kárigény érkezett 2,5 milliárd forint értékben, és a KSZ eddig 70 millió forintot fizetett ki.


