BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nagyot nyert az osztrák fegyvergyártó

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Forgalmát másfélszeresére, nyereségét duplájára növelte tavaly a maroklőfegyverek gyártásában világelső osztrák Glock fegyvergyár.

Forgalmát másfélszeresére, nyereségét duplájára növelte tavaly az osztrák Glock fegyvergyár - írta az osztrák WirtschaftsBlatt magazin.

A maroklőfegyverek gyártásában világelső osztrák Glock GmbH 2015-ben 55 százalékkal, 322,2 millió euróról 501,6 millió euróra növelte értékesítési árbevételét, nettó nyeresége pedig 96,7 millió euróra emelkedett 46,5 millió euróról.

A vállalat a belföldi, ausztriai bevételen kívül semmilyen más bontásban nem részletezi mérlegét. A cég korábban tett tájékoztatásaiból lehet tudni, hogy forgalmának több mint a felét az Egyesült Államokban bonyolítja.

Ausztriában tavaly 3,8 millió euró bevétele volt a vállalatnak, több mint a duplája az előző évinek.

A Glock 2015-ben 25,2 millió eurót invesztált elsősorban termelő ingatlanokba és berendezésekbe. A vállalat hitelállománya zéró, nyereségét teljes egészében visszaforgatja.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.