BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Több milliárd forintot fordítanak a kkv-kra

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Mentorprogram keretében a kormány az elkövetkező három évben 3,3 milliárd forintot fordít a kis- és középvállalkozások megerősítésére, elsősorban gyártói, menedzsmenti, pénzügyi és gyakorlati ismereteik bővítésére – közölte Marczinkó Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) vállalati kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára pénteken a Debreceni Egyetemen (DE) rendezett GE beszállítói fórumon.

Ascsillán Endre, a GE Magyarország alelnöke hozzátette: a GE elkötelezett abban, hogy kis- és középvállalati beszállítói bázisának növelésével és a nagyobb beszállítók regionális beszállítókká fejlesztésével segítse a közép- és kelet-európai kkv-k integrálását a beszállítói láncába, és támogassa nemzetközi piacra lépésüket.

Marczinkó Zoltán kiemelte: a kormány vonzó beszállítói programmal segíti a kkv-kat, erre az idén 3 milliárd forint áll rendelkezésre, ami bővíthető. Fontosnak nevezte, hogy a kkv-k megismerkedjenek az ipar 4.0-val, a cégek digitális transzformációjának programjával.

Felmérések szerint ugyanis jelenleg a magyar kkv-k mindössze 30 százaléka tudja csak mi az ipar 4.0.

Az ismeretátadás érdekében a mintagyár-program keretében öt vállalkozást alakítottak ki, ahol 2-3 órás program keretében ismerhetik meg a kkv-k az ipar 4.0 kihívásait.

Forrás: AFP

Ascsillán Endre, a GE Magyarország alelnöke olyan magyarországi beszállítókat keresnek, amelyek képesek a nemzetközi sztenderdeknek megfelelő minőségű termékek és szolgáltatások előállítására, valamint a folyamatos fejlődés fenntartására, ezáltal a GE hosszú távú partnereivé válhatnak – fűzte hozzá. Megemlítette, hogy

a GE árbevétele a világon 100 milliárd dollár, és 70 milliárd dollárt fordít beszerzésekre.

Ebből Európában a beszállítókra 9 milliárd dollárt költenek, a V4 országokban 1,7 milliárdot, Magyarországon pedig mintegy 100 millió dollárt.

Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja bejelentette: az egyetemen megalakult a Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet. Ennek feladata az egyetem karain folyó képzések ipari igényeknek megfelelő szempontok szerinti fejlesztésére javaslatok felvetése, kidolgozása, kapcsolattartás a különböző iparági résztvevőkkel, továbbá az egyetemi kutatások innovációs és üzleti irányú fejlesztése. Az intézetet Ascsillán Endre, a GE Magyarország alelnöke vezeti.

Radványi Bálint, a Paksi Atomerőmű Kapacitásának Fenntartásához Kapcsolódó Infrastruktúra-fejlesztésért, Innovációért és Lokalizációért Felelős Államtitkárság képviselője a fórumon példaként említette, hogy a paksi atomerőmű-beruházáshoz kapcsolódó infrastrukturális fejlesztéseknél 40 százalékos magyar beszállítói arányt céloztak meg, abból a GE 6,5-7 százalékot már elnyert.

Különösen az úgynevezett „kerítésen kívüli” beruházások adnak nagy lehetőséget a kkv-knak

– mondta, megemlítve, hogy meg kell építeni 72 felvonulási épületet, 8500 ember elhelyezésére lakásokat, irodákat, éttermeket, szolgáltató helyeket.

A gépészeti fejlesztésekben – amiben a GE is részt vesz – 400-500 milliárdos tenderkiírások várhatóak, egy-egy ilyen beszállítói programban integrátorral több kkv is részt vehet – tette hozzá.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.