BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Bezárt a magyar kiskereskedelem egyik zászlóshajó boltja – kiderült, hogy miért

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Több oka is van, hogy a legendás áruházban működő üzlet végleg leengedte a rolót. Az élelmiszerárstop csak az egyik.

December 30-án bezárt a Remiz Üzletházban működő Príma – erősítette meg a Világgazdaság érdeklődésére a CBA kommunikációs igazgatója, Fodor Attila.

Budapest, 2020. március 27.Vásárlók védőmaszkban egy fővárosi CBA üzletben a kijárási korlátozás előtti napon, 2020. március 27-én. A koronavírus-járvány miatt kijárási korlátozást vezetnek be Magyarország egész területére március 28. és április 11. között. Két héten keresztül az otthonokat, a lakóhelyeket csak munkavégzés vagy az alapvető szükségletek ellátása céljából lehet elhagyni.MTI/Balogh Zoltán
Fotó: Balogh Zoltán / MTI (illusztráció)

Forrásaink úgy jellemezték az üzletet, mint a magyar tulajdonú kiskereskedelem egyik zászlóshajóját. Fodor ennek kapcsán jelezte, hogy nem tudja, mi az alapja a minősítésnek, ugyanakkor rámutatott, hogy a bolt felszámolásáról az egységet üzemeltető franchise partner döntött, akinek egyébként két másik, a CBA-hálózatához tartozó üzlete is van, amelyeket a továbbiakban is működtet. 

Arra a kérdésre, hogy vajon az élelmiszerárstop vezetett-e a döntéshez, Fodor Attila úgy reagált: „Nem lehet kijelenteni, hogy az csak és kizárólag emiatt következett be.”

„Jelen pillanatban több körülmény is sújtja a kereskedőket. Az egyik az árstop, a másik az energiaárak drasztikus emelkedése, a harmadik pedig a munkaerőköltségek drágulása. Arról nem is beszélve, hogy a piacon mindenütt tapasztalható áremelkedés miatt az értékesített árumennyiség folyamatosan csökken. Tehát semmi esetre se merném azt állítani, hogy a Príma a Remizben az árstop áldozata, sokkal inkább ezeknek a körülményeknek az együttes hatásáé” – mondta. 

FODOR Attila Alsónémedi, 2020. április 9.Fodor Attila, a CBA kommunikációs igazgatója a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖF-CÖKA) adománygyűjtési akciójából vásárolt 63 tonna gyümölcs (narancs, citrom és alma) útraindításán a CBA logisztikai központjában, Alsónémediben 2020. április 9-én. A gyümölcsöket vidéki állami kezelésű idősek otthonaiban élőknek juttatják el.MTI/Koszticsák Szilárd Alsónémedi, 2020. április 9.
Fodor Attila, a CBA kommunikációs igazgatója a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖF-CÖKA) adománygyűjtési akciójából vásárolt 63 tonna gyümölcs (narancs, citrom és alma) útraindításán a CBA logisztikai központjában, Alsónémediben 2020. április 9-én. A gyümölcsöket vidéki állami kezelésű idősek otthonaiban élőknek juttatják el.
MTI/Koszticsák Szilárd
Fodor Attila. Fotó: Koszticsák Szilárd / MTI

Azt is hangsúlyozta, hogy a CBA a működésben hisz, a vásárlók kiszolgálása az elsődleges feladatuk. A partnereik is küzdenek, és tavaly is jó pár új üzletet nyitottak.

Legendás helyszín

A főváros XIX. kerületében, Kispesten, az Üllői úton található Remiz Áruházat a közelmúltban újították fel, 2020 októberében nyitották meg. A Kispesti.hu annak idején erről azt írta, hogy az átépített CBA Remiz bevásárlóközpontként született újjá, ahol az élelmiszerbolt mellett több más üzlet is várja vásárlóit: egyebek mellett gyógyszertár, drogéria és lottózó is. Ezek információink szerint tovább üzemelnek, csak a Príma húzta le a rolót. 

A Kispest központjához közel elhelyezkedő áruházépületnek színes a múltja.

Göcsei Sándor építész blogján az olvasható, hogy eredetileg kispesti kocsiszínnek álmodták meg 1887-ben még a gőzvontatású, 760 milliméter nyomtávú Budapest–Szent-Lőrinci HÉV járműveinek tárolására. Itt következett be a budapesti villamos legnagyobb békeidei katasztrófája 1947-ben: július 4-én éjjel 1 óra 5 perckor máig tisztázatlan okból az épület kigyulladt, az ott tárolt 172 járműből 78 kiégett. A komplexumot a következő évre kisebb befogadóképességgel építették újjá. Később az észak–déli metró építésekor Kispest, Pestlőrinc és Pestimre több villamosvonala megszűnt vagy jelentősen rövidült, ezért a kocsiszínre nem volt többé szükség. Hivatalosan 1976. december 31-én számolták fel, de csak 1999-ben nyílt meg a belül teljesen átalakított remizépületben az élelmiszer-áruház.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.