Az EU jóváhagyta négy európai mobilszolgáltató egyesülését
Az Európai Bizottság az uniós összefonódás-ellenes szabályozás alapján feltétel nélkül jóváhagyta a Deutsche Telekom AG, az Orange SA, a Telefónica S.A. és a Vodafone Group közös vállalatának létrehozását.

A brüsszeli testület arra a következtetésre jutott, hogy az ügylet nem kelt versenyjogi aggályt az Európai Gazdasági Térségben.
A közös vállalkozás platformot nyújt majd a szóban forgó márkáknak és kiadóházaknak digitális marketing- és hirdetési tevékenységeik támogatására Franciaországban, Németországban, Olaszországban, Spanyolországban és az Egyesült Királyságban.
A kérelmezők szerint azért van szükség a konszolidációra, mivel csak egyesült erővel képesek összpontosítani az erőforrásokat a nagy sebességű széles sávú, valamint az 5G-s hálózat rendkívül költséges páneurópai kiépítéséhez. A közös cég a felhasználó beleegyezése esetén az ő mobil- vagy vezetékes hálózati előfizetéséből generálva létrehoz egy egyedi digitális kódot. A kód lehetővé teszi a márkák és a kiadók számára, hogy a webhelyükön vagy az alkalmazásukban azonosítsák a felhasználókat – anélkül, hogy az illetők valódi kilétét is megtudnák –, különböző csoportokba sorolják őket, és az általuk szolgáltatandó tartalmakat az így létrejött csoportok érdeklődéséhez igazítsák.


