BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Történelmit lépett a Mol Szerbiában

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Megnyitott a Mol első szerbiai üzemanyag-terminálját; a terminálon zajló egyetlen folyamat sem károsítja a környezetet.

Megkezdte működését a Mol első szerbiai üzemanyag-terminálja Karlócán (Sremski Karlovci) – közölte a Mol szerbiai leányvállalata, a Mol Serbia kedden.

A magyar olajipari vállalat legnagyobb szerbiai beruházása keretében létrehozott üzemanyag-terminál az Euro Premium BMB és Euro Diesel üzemanyagok kezelésére és tárolására szolgál – írták.

Aleksandar Antic szerb energia- és bányaügyi miniszter a közlemény szerint Szerbia és Magyarország közötti erős gazdasági kapcsolatok fontosságát hangsúlyozta, és kiemelte, hogy a projekt az ellátásbiztonság növelése mellett a piaci versenyt is erősíti, ami a végső felhasználók érdeke is. A befektetés szavai szerint bizonyítja, hogy Szerbia politikai és gazdasági szempontból is stabil ország, amelybe komoly cégek fektetnek be.

Ante Aralica, a Mol Serbia vezérigazgatója a közlemény szerint azt mondta, a beruházás célja, hogy a közvetlenül a Mol-csoport finomítóiból származó üzemanyagokkal lássa el a piacot. Az üzemanyag kezelése teljesen automatizált.

Nagy hangsúlyt fektetünk a legmagasabb szintű környezetvédelmi előírások betartására, és az olajterminálon zajló egyetlen folyamat sem károsítja a környezetet

– tette hozzá.

Fotó: Móricz-Sabján Simon

Az üzemanyag-terminál öt, összesen 8000 köbméteres dízeltartállyal és három, összesen 4000 köbméteres ólommentes benzin (BMB) -tartállyal, környezetkímélő adalékbefecskendező rendszerrel, saját biológiai szennyvíztisztítóval és olajszeparátorral rendelkezik – közölték. A termékek szállítása folyami vagy közúti szállítással történik, a későbbiekben azonban a vasúti szállítást is biztosítanak.

A Mol-csoport közel 2000 egységből álló kiskereskedelmi hálózatot működtet

  • Magyarországon,
  • Csehországban,
  • Szlovákiában,
  • Romániában,
  • Szlovéniában,
  • Horvátországban
  • és Szerbiában.
  • A Mol Magyarországon, Horvátországban és Szerbiában piacvezető az üzemanyag kiskereskedelem területén.

    A Mol 2003 óta van jelen Szerbiában, ahol 2005-ben nyitotta első töltőállomását. Jelenleg 65 Mol-töltőállomás működik az országban, ahol a vállalat a második legnagyobb importőr az üzemanyag-nagykereskedelem piacán.

     

    Google News Világgazdaság
    A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.