BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Jön a romániai áramkereskedő

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Magyarországon terjeszkedik Societatea Electrica Furnizare SA , miközben anyavállalata csoportos elbocsátással és vezetési szintek megszűnésével járó átszervezéssel reagál az árampiac bizonytalanságaira.

Magyarországi villamosenergia kereskedelmi engedély kapott a romániai Societatea Energetica Electrica S.A. leánycége 

– jelentette be a bukaresti értéktőzsde (BSE) honlapján az anyavállalat, amelynek papírjai a londoni LSE értéktőzsdén is forognak. 

A leányvállalat, a Societatea Electrica Furnizare SA (EFSA) engedélye a múlt csütörtöki hír szerint a nagykereskedelemre, ezen belül a határidős piacokra is vonatkozik. Tevékenységét az EFSA székhelyéről fogják irányítani. 

A lépés egybeesik az Electrica csoport magyarországi terjeszkedési stratégiájával és regionális működésének eredményeivel a bejelentés szerint, a cél pedig a hosszú távú értékteremtés és a részvényeseknek nyújtott maximális profit közötti egyensúly megtartása.

Fotó: Shutterstock

E célok érdekében azonban mást is lép az Electrica: egy nappal korábban, február 2-án egy március 1-től végrehajtandó, csoportos leépítéssel és pozíciók megszűnésével járó átszervezést jelentett be a „nagyfokú árampiaci bizonytalanságra” reagálva, és pénzügyi teljesítményének a megerősítése céljából. 

Konkrétan: szervezeti egységeinek számát 19 százalékkal, vezetői pozícióit 25 százalékkal csökkenti, és kevesebb lépcsőből áll majd a hierarchiája is. 

A hír kapcsán a Maszol.ro rámutatott, hogy a tőzsdei bejelentésben nem szerepel az elbocsátandó dolgozók száma. A négy vállalatot összefogó csoport 2020-ban körülbelül 7 ,7 ezer, tíz éve még több mint 9 ezer fős volt. 2020-as bevétele 6 milliárd, nyeresége 280 millió lejt tett ki.

Közel egy hónapja azzal került be az Electrica a hazai hírekbe, hogy a romániai fogyasztóvédelem 26 másik energiaszolgáltatóval együtt megbírságolta, mert árképzésekor az energiaár-kompenzálásról szóló sürgősségi kormányrendeletet figyelmen kívül hagyva jogtalanul magas számlákat állított ki a fogyasztóknak. Az MTI híre szerint a román állami többségi tulajdonú Electrica bejelentette, hogy a hónap (január) végéig kiállítja a kijavított számlákat.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.