BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
 Xreal startup Beam Pro

Az Xreal startup Beam Pro készüléke vezetékkel csatlakozik okosszemüveghez és kiterjesztett valósággal 3D-s képet biztosít.

Erős versenytársat kapott az Apple Vision Pro a Beam Próval

Nemsokára 3D-ben lehet mozizni és játékot játszani a Google Play Áruház alkalmazásaiban. A Beam Pro ugyanis okosszemüveghez csatlakozik, és kiterjesztett valósággal 3D-s képet biztosít.

Heteken belül három dimenzióban is megtekinthetők a Google Play Áruház alkalmazásaiban található játékok és filmek egy új, androidos mobileszközön, a Beam Prón keresztül – adta hírül a CNBC az Xreal startup közleménye alapján.

 Xreal startup Beam Pro

Az Xreal startup Beam Pro készüléke vezetékkel csatlakozik okosszemüveghez és kiterjesztett valósággal 3D-s képet biztosít.
Az Xreal startup Beam Pro készüléke vezetékkel csatlakozik egy okosszemüveghez, és kiterjesztett valósággal 3D-s képet biztosít / Fotó: Xreal

A cég legújabb terméke a Beam Pro, amely egy olyan, okostelefonhoz hasonló eszköz, amely okosszemüveghez vezetékkel csatlakoztatható. A kütyü összekapcsolja a headsetet a Google Play Áruház-alkalmazásokkal, beleértve a játékhoz, filmek streameléséhez és közösségi médiához szükséges appokat. A készülék ezután 

a digitális képeket összeveti a valós megjelenéssel, és kiterjesztett valóságot hoz létre, így az okosszemüveget viselő azt tapasztalja, mintha egy 3D-s virtuális térben lenne.

A Beam Pro ezt úgy éri el, hogy két kamerájával képeket és videókat rögzít, amelyeket az okosszemüveg három dimenzióban jelenít meg. A kütyü a képmegjelenítéshez az Nvidia CloudXR technológiát használja, a számításokhoz pedig a Qualcomm Snapdragon csipjét.

A Beam Prót augusztustól árusítják, az induló ára az Egyesült Államokban 199 dollár (73 ezer forint) lesz.

Az Xreal korábban már több okosszemüveggel előrukkolt, köztük olyanokkal, amelyek a kategóriában könnyűnek számítanak a maguk 72 grammjával. 

Az IDC Research szerint 2023-ban az Xreal rendelkezett a legnagyobb piaci részesedéssel a globális AR headsetek terén. A cég a 2017-es indulása óta 400 ezer okosszemüveget értékesített.

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.