A művészek megkérdőjelezhetetlenül érdekeltek abban, hogy a művészi önkifejezés joga és szabadsága válogatás nélkül mindenkit megillessen -- fogalmazta meg álláspontját az MSZSZ. Gyimesi László, a szervezet elnöke elsősorban azt várja a szervezet szerint szükséges jogszabálytól, hogy azt a sporttörvényhez hasonlóan mind a társ-, mind a politikai szervezetek egyetértésével, egyhangúlag, szakmai alapon fogadja el a parlament.
A Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma üdvözli a kezdeményezést, és várja a részletek megismertetését -- tájékoztatta a Világgazdaságot a tárca sajtóosztálya. Az MSZSZ munkatervéből kiderül, hogy a szöveteség alepvetően három területre koncentrál: kezdeményezné a művészstátus megalkotását; kodifikálná a beavatkozási pontokat az állam és művészet viszonyában; megőrizné és megerősítené a jól működő finanszírozási és fenntartói rendszereket.
A szervezet szerint a jogszabály garanciát vállalna a művészi alkotói és előadói teljesítmények autonómiájára; meghatározná a fenntartók -- állam, önkormányzat, magánszféra -- jogait és kötelezettségeit; szabályozná a művészek és más művészi munkakörben foglalkoztatottak kereset- és jövedelemviszonyainak garantált mértékeit, a szakmai minőség védelmét, továbbá kezdeményezné a playback és más technikai eszközök nyilvános előadásokon és a televíziós műsorok sugárzás útján történő használatának kodifikációját.
A törvénytervezet kapcsán az MSZSZ javaslatot tesz a nonprofittörvény módosítására, amelynek eredményeként a támogatást nyújtó magán- és jogi személyek a jelenleginél nagyobb mértékű adókedvezményben részesülhetnének.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.