BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kémbotrány - a baloldal ködösít?

Érdekében állhatott a kémtörténet napvilágra kerülése Gyurcsány Ferenc kormányfőnek - vélik a Magyar Nemzet által megkérdezett elemzők. Kövér László (Fidesz) a parlament nemzetbiztonsági bizottságának elnöke a kormányoldalt tette felelőssé a kiszivárogtatás miatt. Az MSZP közeli Vasárnapi Hírek a Magyar Nemzetet támadja. "Az MSZP-hez közel álló újság" találgatásait átvette az MTI is - panaszolja a Nemzet. A hetilap a jobboldal érintettségének egyik bizonyítékát abban látja, hogy az ügyről először a Magyar Nemzet írt, éppen két héttel ezelőtt. A hetilap szerint a Nemzet "tendenciózus-szarkasztikus állításokkal próbálta pótolni azt, ami az általa közölt jegyzőkönyvekből hiányzott: sem a Magyar Bálinttal, sem a Hiller Istvánnal folytatott beszélgetésekben egyik fél sem tesz olyan utalást, amely államtitokra vagy intim szexuális kapcsolatra vonatkozna".

A Vasárnapi Hírek ezzel "megfeledkezett" arról, hogy a jegyzőkönyvekből nem a Magyar Nemzet, hanem a román sajtó idézett először, valamint hogy "nem lapunk, hanem más orgánumok írták le először, hogy ki is a vélelmezett román kém". Mindezeket a Magyar Nemzet csak átvette, például a Népszabadságtól, amely először számolt be arról, hogy értesülései szerint a Gyurcsány Ferencnek írt nemzetbiztonsági jelentésben arról van szó, hogy a kémügy mégiscsak több puszta spekulációnál. A tegnapi Vasárnapi Újság című rádióműsornak adott interjújában Kövér László, az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának fideszes elnöke, hangsúlyozta: ő azzal értett volna egyet, hogy a történet ne kerüljön nyilvánosságra. "A probléma az, hogy ez az ügy nyilvános tárgyalás témájává válhat, pláne, hogy mondjuk fél Románia rajtunk kacag, mert a román nyelvű lapokban jelennek meg különböző, a magyar Nemzetbiztonsági Hivatalhoz köthető információk. Én ezt tartom bajnak, és ez a politikusok, a kormányoldal felelőssége" - jelentette ki.

Elemzők szerint a kémügy nyilvánosságra kerülése érdekében állhatott Gyurcsány Ferencnek. A kormányfő ugyanis így megszabadulhat mind Hiller Istvántól, mind pedig Magyar Bálinttól. (Mno.hu)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.