BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A magyar polip - Kármán, az Energol és a többi név

Újabb részlet derült ki a megvert újságírónő ügyében: saját bevallása szerint Kármán Irént gyöngéd szálak fűzik az Energol volt igazgató-tulajdonosához, Portik Tamáshoz - írja az Index.

A volt Energol vezér nyolc éven keresztül külföldön bujkált a rendőrség elől, amely 1997-ben nemzetközi elfogatóparancsot adott ki ellene.

Portik 2003-ban, az ügy elévülése után tért vissza Magyarországra. Az újságírónő és Portik kapcsolatát éppen az őket korábban összeismertető Sándor István leplezte le, az újságírónő pedig nem tagadta a viszonyt, bár elmondása szerint az érzelmi kötődés semmiben nem befolyásolta, ráadásul Portikot az Energol ügyben csak tanúként hallgatták ki.

Kármán Irén az értesülés kapcsán elhatárolódott Sándor Istvántól, akit pénzéhes, és erkölcstelen embernek tart. A „Papa” szerint az Kármán Irén megverésével áttételesen Portiknak akartak üzenni.

Az ügy középpontjában álló Energol ellen 1996-ban rossz minőségi termék forgalmazásának vádjával indították meg a ma is folyamatban lévő büntetőeljárást, az ügy kilenc vádlottja között találjuk Csikós József nyugalmazott rendőr nyugalmazott rendőrezredest, két beszállítót, a Mahir egyik volt tulajdonosát, valamint a rendőrségi hírekből ismermert Conti Car két vezetőjét, Csüllög Zsigmondot, és Radnai Lászlót, akiket a kecskeméti maffiaperben 5, illetve 12 év börtönbüntetésre ítéltek.

A film, amelyen Kármán Irén jelenleg dolgozik, a kilencvenes években az olajügyek kapcsán nyomozó Cattani elnevezésű rendőrségi csoportól szól, amely egyesek szerint rendkívül hatékonyan dolgozott, mások viszont még a létezését is tagadják.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.