Miután a kormány tavaly év végén belátta: hiba volt megszüntetni a miniszterelnöki kabinetet, tavasszal újra csapatot toboroztak a testületbe- írja a Hírszerző.
Miután a kormány tavaly év végén belátta: hiba volt megszüntetni a miniszterelnöki kabinetet, tavasszal újra csapatot toboroztak a testületbe- írja a Hírszerző.
Az új munkatársak kiválasztása Szetey Gábor vezetésével üzleti alapokon, fejvadász-cégek bevonásával történt meg, ennek eredményeként márciustól Gál J. Zoltán államtitkár helyettese szakállamtitkárként Pimper Richárd lett.
Az új helyettes azonban a kabinet egyes régebbi munkatársai szerint nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, a nemrég bevezetett értékelési rendszerben átlagos minősítést kapott.
A Pimper távozásához vezető ügyet az Origo robbantotta ki azzal, hogy felhívta a közvélemény figyelmét egy hat millió forintért megvásárolt tanulmányra, amelyről lerítt, hogy évekkel ezelőtt készült, és hemzsegett a helyesírási hibáktól.
A szerzőként feltűntetett Ariba Bt. Tulajdonosáról kiderült, hogy egy targoncagyárban dolgozik üzletkötőként, és azt állította: nincs köze a tanulmányhoz, a valódi szerző kilétét azonban nem fedte fel.
Daróczi Dávid kormányszóvivő szerint a dokumentumra szükség volt, annak színvonala azonban nem felelt meg, ezért a készítő cég visszautalja a kifizetett pénzt a Miniszterelnöki Hivatalnak (MeH). A Hírszerző forrásai szerint a hatmilliós tanulmány készíttetése Pimper saját döntése volt, amelyről senkivel nem egyeztetett.
A kabinet tavasszal kinevezett munkatársai ellen számos kifogást emelt mind a MeH, mind az MSZP tagjai, a Hivatal egyik vezető alkalmazottja szerint az MSZP drámai megítélése mutatja, hogy a "csodacsapat" nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.