BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Orbán: csak reformot ne! Bajt hozott ránk a Gyurcsány-kormány

Csak reformot ne - mondta Orbán Viktor a magyar nyugdíjasokat érintő helyzetről az orbanviktor.hu-n és hozzátette: "ezzel nem leszek népszerű a liberális közgazdászok világában" - írja a hirado.hu.

A magyar nyugdíjhelyzet az egy 20-25 éves időfonton rendkívül súlyos probléma, előbb utóbb foglalkoznunk kell vele, de nem most - erősítette meg a Fidesz elnöke. Nem a következő két- három évben kell meglépnünk ezeket a változásokat, mert annyi bajt hozott ránk a Gyurcsány-kormány, hogy "ég a zsindely a fejünk felett, és nem a következő épület alapjait kell megásnunk, hanem sürgősen el kell oltanunk a fejünk felett elharapódzni látszó tüzet" - vélekedik a nyugdíjrendszerről a pártelnök az orbanviktor.hu-ra feltett újabb fogadóóráján.

Ha most elkezdenénk megreformálni a nyugdíj rendszert, akkor a most nyugdíjban lévők bizony komoly megpróbáltatásoknak lennének kitéve - mondta Orbán Viktor. A Fidesz első embere amellett szólt, hogy a reformot ő most úgy érti, hogy nem lehet elvenni azoktól, akik idén vagy jövőre mennek nyugdíjba 8 %-ot, mint ahogy azt a Gyurcsány-kormány teszi.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.