BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Új mentőautó kizárólag részegeknek - Erre már nagy szükség volt Londonban

A brit főváros azért indította el új, speciális egészségügyi szolgáltatását, hogy megfelelően kezelhesse a rendkívül nagy számban előforduló alkohol okozta rosszulléteket.

A „Booze Bus” vagyis Pia busz névvel illetett járgány tizenkét órás műszakokat teljesít London központjában, hogy ezzel tehermentesítse a kórházak ambulanciáit. Brian Hayes mentőstiszt a BBC-nek úgy nyilatkozott: szórakoztatja a munkája. A pozitív hozzáállásra szüksége is van, hiszen egy-egy péntek éjszaka akár húsz beteget is ellát a mobil alkohol elhárító egység.

A St. Thomas kórház orvosa szerint lassan tarthatatlanná válik a helyzet az egészségügyi ellátásban az alkohol miatt. A javarészt 18-25 éves páciensek mindegyike az alkohol miatt kerül kórházba, jó részük teljesen elveszíti az önkontrollt, előfordult, hogy inzultálták is az őket ellátó orvost. A fiatalok nem ritkán 18-20 adag vodka után szorulnak ellátásra, és mivel az idő múlásával egyre több beteget hoznak be, a St. Thomas személyzete elegendő mennyiségű ágy híján egy részüket nem tudja megfelelően ellátni.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.