BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

50 ezer fölé is emelkedhet a halálos áldozatok száma Kínában

A kínai földrengés halálos áldozatainak száma 50 000 fölé is emelkedhet, mondták állami forrásból.

Már több mint 20 ezer halálesetet megerősítettek a hétfői 7,9-es erősségű földrengés óta; további 25 ezer ember még mindig a romok alatt hever. A mentőcsapatok továbbra is nehezen érnek el egyes területeket, földcsuszamlások, úthibák, összedőlt hidak és esős időjárás nehezíti a keresést – tudósít a Reuters

Mintegy 130 ezer katona segíti a mentést Szecsuán tartományban, ahol több tucat város vált a földdel egyenlővé. Három nappal a rengést követően egyre valószínűtlenebb, hogy túlélőket találjanak. Igaz, még ma is sikerült a romok közül kimenekíteniük áldozatokat – például egy 22 éves lányt, aki egy kórház romjai alá szorult úgy, hogy még mozdulni sem tudott.

Az igyekezeteket mutatja, hogy immár pekingi rendszámtáblájú mentőautók is dolgoznak a tartományban. Több mint 12,5 tonna légi segélyszállítmány is érkezett a térségbe: hivatalos források szerint pokrócokra, sátrakra, élelemre és műholdas telefonokra van a legégetőbb szükség. Ugyan sokan hajléktalanná válva az utcán alszanak, megfelelő higiéniai ellátás nélkül, egyelőre még nem ütötte fel magát egyetlen járvány sem.

Ami nagyobb aggodalmat okoz: továbbra sem tudni, hogy a hegyvidék gátjai milyen sérüléseket szenvedtek. Más helyeken pedig pont ellenkezőleg, földcsuszamlások zárják el két folyó útját.

Az áldozatok megsegítésére Tajvan segélyszállítmányokat, Japán egy egész mentőcsapatot küldött.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.