Egy skót sziget egyetlen lakója kikiáltotta függetlenségét
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságHill honlapján tette közzé, hogy többé sem az Egyesült Királyság, sem az Európai Unió fennhatóságát nem ismeri el. Az alig több mint egy hektáros szigetecske fölött viszont nem ő, hanem a királynő rendelkezhet. Ennek oka, hogy a Shetland szigetek történetét tanulmányozva Hill felfedezte, hogy egy a XVI. században a norvég, és az angol király között kötött megállapodás értelmében a szigetcsoport voltaképpen ma is közvetlenül az uralkodó tulajdona. Vagyis azzal, hogy úgy nevezett crown dependency-nek nyilvánítja Forvikot, gyakorlatilag visszaállítja a jogos állapotot - írja a Reuters.
A hatvanöt éves férfi 2001 óta lakik egyedül az Északi-tengeri szigeten, amióta egy vihar megakadályozta abban, hogy körbehajózza Nagy Britanniát. Azóta egy sátorban él a viharos földdarabon. Függetlensége kinyilvánítása mellett más tervei is vannak: szeretné bevezetni Forvik saját pénznemét, a guldét, emellett azt tervezi, hogy saját bélyegeket, és országzászlót is készít. Ezen kívül közölte: a királynőnek írt levélben felajánlotta alattvalói szolgálatait.


