Történelmi pillanat - Először tartott webes tájékoztatót Obama
Barack Obama fontos lépésnek nevezte, hogy – most első alkalommal – interneten tartották meg a Town Hall típusú elnöki tájékozatót. A Fehér Ház előzetesen fogadta a közönség kérdéseit, akik több mint százezer kérdést küldtek be a weboldalra. "Ugyanazt csinálhatja, amit szeret, amikor úton van, de így megtakaríthatjuk a benzint" – mondta az AP-nek a Fehér Ház sajtótitkára.
"Az online média világában a televíziós sajtótájékoztató csak egy eszköz a sok közül. Az internettel más, jellemzően fiatalabb közönséget lehet megcélozni" – mondta Morley Winograd, Al Gore volt tanácsadója. Az egyetemi professzor szerint igaz ugyan, hogy a kérdések csak ürügyül szolgálnak arra, hogy Obama saját üzenetét közvetíthesse, de mégsem az elit válogatja ki ezeket a kérdéseket.
A republikánusok szerint viszont az internetes kommunikációval az elnök visszatér a jól bevált módszerhez: "az eladásra koncentrálhat és nem az eladott termékre"


