BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Síszezon: közel fél millió magyar síel itthon, zsúfoltság várható

Évente átlagosan mintegy félmilliós látogatottsága van a hazai sípályáknak, illetve közel félmillió magyar utazik külföldre síelni .

A pályákon a hosszú ideig tartó enyhe időjárás után a szokásosnál is nagyobb tömeg várható a következő napokban, a zsúfoltság a balesetveszélyt is növeli. Érdemes tisztában lenni azzal, hogyan fokozhatjuk biztonságunkat és szükség esetén milyen kártérítést lehet igénybe venni. A CIG Pannónia szakértője arra hívja fel a figyelmet, hogy a baleseti sérülések mellett más típusú károkkal is számolni kell.

Az itthon történt síbalesetetek esetén a társadalombiztosítási rendszerben teljes körű mentésre és ellátásra vagyunk jogosultak. Sokan nem tudják azonban, hogy néhány széles körben elterjed biztosítástípussal is jogosultak lehetnek kártérítésre.

Egyes bankkártyákhoz kapcsolódó biztosításokkal például hazai balestek esetén is jár biztosítási szolgáltatás. Bizonyos balesetbiztosítások is nyújthatnak ilyen fedezetet, illetve egyéb balesetbiztosítási elemeket tartalmazó konstrukciók is (pl. egyes lakásbiztosítások), amennyiben a feltételek nem zárják ki a síelés közben elszenvedett balesetet. Egy ilyen káresemény esetén ezért mindenképp érdemes ellenőrizni a meglévő biztosításaink feltételeit.

„Bár a fent említett megoldások közül némelyik külföldi baleset esetén is jól jöhet – és az Unió területén mindenképp javasolt az Európai Egészségbiztosítási Kártyát (EKK) kiváltani – az egészségügyi ellátásokra vonatkozó eltérő nemzeti szabályozások és térítési díjak miatt érdemes utasbiztosítást, illetve a téli sportok egyedi kockázatihoz, valamint az esetleges károk nagyságához jobban igazodó síbiztosítást kötni, ami egy komolyabb baleset esetén milliós költségektől kímélheti meg pénztárcánkat” – hívja fel  figyelmet Illés Mária, a CIG Pannónia Első Magyar Általános Biztosító Zrt. utasbiztosítási termékmenedzsere.

A balesetek komoly kárt okozhatnak a sífelszerelésekben is. Mivel ma már egy belépő szintű sífelszerelés teljes értéke is meghaladja a 100 ezer forintot, már az abban keletkezett egy-egy kisebb sérülés is több tízezer forintos nagyságrendű lehet.

Ha pedig valaki kölcsönzött felszerelést használ, a kölcsönzőnek kell megtérítenie az okozott kárt. Az ilyen típusú eseményekre azonban jellemzően csak a síelés speciális kockázataira kiterjedő síbiztosítások nyújtanak fedezetet, amelyek a lopáskár esetén is igénybe vehetőek. Ezek a konstrukciók jellemzően a külföldi utazásokon elszenvedett károkra kínálnak biztosítást.

A síelés során másoknak okozott sérülésekért és azok következményeiért (pl. orvosi kezelés költségei, felszerelésben esett kár) is felelősséggel tartozunk. Ilyen helyzetekben segíthetnek a magánszemélyeknek szóló felelősségbiztosítások, illetve az ilyen fedezetet is tartalmazó termékek (pl. lakásbiztosítás), amennyiben nem zárják ki a síelés közben okozott kárt. Külföldi síutak esetében pedig erre is a speciális síbiztosítások nyújtják a legjobb megoldást.

„Mintegy félmillió honfitársunk hódol évente a téli sportoknak, jelentős részük pedig külföldre is utazik, hogy síelhessen. Bár ritka, hogy segítségnyújtás tekintetében alubiztosítottak a síelők, a sportághoz kapcsolódó speciális kockázatokat nem minden esetben kezelik teljes körűen.

Érdemes ezért ahhoz igazodó, speciális biztosításokat keresni, amelyek magasabb limiteket, a sífelszerelésre, illetve más síelőknek okozott károkra kiterjedő felelősségbiztosítást is tartalmaznak. A megfelelő síbiztosítás kiválasztásánál gondosan kell ügyelni arra, hogy mire terjed ki a biztosítás, illetve milyen kizárások vannak – a legtöbb síbiztosításból például kizárják a pályán kívüli síelés kockázatát.” – mondta el Illés Mária.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.